Central European Energy Forum – Energy CEE Day

Central European Energy Forum – Energy CEE Day

Kraków stopniowo wybija się na lidera polskich miast upowszechniających rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii. Do standardowych działań z tego zakresu, jakimi są m.in. rozmaite sposoby rozwijania elektromobilności, należy dodać także wydarzenia upowszechniające wiedzę z tychże dziedzin. W minionym roku na terenie Krakowa odbyły się m.in. takie akcje, jak forum Green Smart City – głos nauki w walce ze smogiem oraz Global Clean Air Summit – Forum dla czystego powietrza. Do grona tych szczytnych inicjatyw należy zaliczyć także konferencję Central European Energy Forum – Energy CEE Day, której pierwsza edycja odbyła się w Krakowie. Więcej informacji na ten temat udzieliła Magdalena Peszko-Doktor, jedna z organizatorek akcji, w specjalnym wywiadzie przeprowadzonym na potrzeby portalu Świat OZE.

– Wraz z nami są zarówno przedsiębiorcy, jak i naukowcy; wśród nich również goście zagraniczni, reprezentujący zarówno zagraniczne przedsiębiorstwa, jak i zagraniczne organizacje związane z tematyką energetyki. Trzy takie główne zagadnienia, które poruszamy na naszej konferencji to geotermia, fotowoltaika, zrównoważony rozwój; w tym również odnawialne źródła energii – powiedziała Magdalena Peszko-Doktor.

Jest to kolejne wydarzenie wspierające edukację na temat nowych technologii pozostających w służbie ochrony środowiska. Co ważne, w konferencję zaangażował się nie tylko jeden z najbardziej prestiżowych krakowskich uniwersytetów, ale także przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko pojmowaną energią odnawialną. Z tego też względu wiele paneli dyskusyjnych zostało poświęconych rozwijaniu pomysłów dotyczących współpracy nauki i biznesu. Całość wydarzenia uświetnili swymi przemówieniami wybitni naukowcy oraz delegaci firm zajmujących się m.in. energetyką odnawialną. W czasie trwania konferencji nie zabrakło także stanowisk wystawienniczych, na których małopolscy przedsiębiorcy z branży odnawialnych źródeł energii promowali swoje innowacyjne produkty.

Konferencja Central European Energy Forum – Energy CEE Day swą debiutancką, pierwszą edycję święciła w murach krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica. Jak podkreśla Magdalena Peszko-Doktor, kolejne edycje tego wydarzenia również odbędą się na terenie AGH, najpewniej w czerwcu 2018 i 2019 r.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.