Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jakie są realne koszty grzania pompą ciepła, węglem i gazem? [webinar]

Jakie są realne koszty grzania pompą ciepła, węglem i gazem? [webinar]

Trwa sezon grzewczy. Chociaż jesienne miesiące to wstęp do zimniejszych dni, które nadejdą, pojawia się coroczne pytanie o najlepsze źródło energii. Czy polskie domy nadal ogrzewają się węglem i gazem, czy inwestują w OZE i pompy ciepła?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Coraz więcej inwestycji w odnawialne źródła energii

Agencja Rynku Energii podała niedawno liczbę instalacji fotowoltaicznych w kraju. W Polsce mamy już ponad 705 tys. prosumentów. Tylko we wrześniu na montaż paneli fotowoltaicznych zdecydowało się ok. 37,5 tys. gospodarstw domowych. 

Coraz większa liczba instalacji nie jest jednak w stanie wyprzedzić konwencjonalnych źródeł ciepła. Nadal blisko 70% gospodarstw domowych korzysta z ogrzewania paliwami stałymi. Pomimo że sytuacja środowiskowa i klimatyczna jest coraz trudniejsza, wiele ludzi nie widzi alternatywy dla paliw kopalnych i gazu. 

Stopniowo na terenie polskich miast wprowadzane są zakazy palenia węglem i drewnem . Nie wolno nimi palić m.in. w Krakowie, Nowym Targu, Oświęcimiu, czy Rabce-Zdrój. Czy ludzie chętnie wymienią tzw. „kopciuchy” na nowsze modele pieców i unikną tym samym poniesienia kar wynoszących nawet 5 tys. zł? Jak przekonać właścicieli gospodarstw domowych do przemyślenia i zmiany dotychczasowego źródła ogrzewania?

Decyzja o źródle ogrzewania

Chociaż decyzja o źródle ogrzewania może wiązać się z wieloma wątpliwościami i poniesionymi kosztami, warto przeanalizować jego opłacalność i inne kwestie. Podwyżki cen energii elektrycznej i niedawne skoki cen gazu i ropy, mogą skłonić do wyboru optymalnego i niezależnego źródła energetycznego.

Dowiedz się, jakie są różnice

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania:

  • jakie jest najbardziej ekologiczne i tanie źródło energii,
  • jakie są wady i zalety grzania węglem, gazem i pompą ciepła,
  • jakie są koszty tych wszystkich form ogrzewania,
  • kiedy nie warto inwestować w pompę ciepła,
  • i co jest istotne podczas jej wyboru.
250802330 4603153616412838 5474202437563106473 n

Dołącz do bezpłatnego webinaru “Pompa ciepła kontra gaz, ekogroszek, pellet, węgiel – jakie ogrzewanie będzie opłacalne?”, prowadzonego przez wieloletnich specjalistów z branży OZE z firmy Columbus.

Kiedy? 23 listopada 2021 roku o godz. 18:00

Zapisy: tutaj

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje odnawialne źródła energii. Ta technologia jest coraz bardziej popularna w Polsce ze względu na swój ekologiczny charakter. Działanie pompy ciepła jest zbliżone do działania chłodziarki, jednak pompa ma za zadanie ogrzać pomieszczenie i wodę, a nie jak w przypadku zamrażalki, wnętrze urządzenia.

Pompa ciepła korzysta też z prądu, ale jedynie do przesyłu energii. Co przekonuje ludzi do inwestycji w pompę ciepła? Perspektywa oszczędności oraz kwestie środowiskowe.

źródło: opracowanie własne

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.