Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kliknij i posadź las!

kliknij i posadź las

Kliknij i posadź las!

Fortum, europejski lider w obszarze czystej energii, prowadzi akcje skierowaną do mieszkańców Wrocławia. Za każdorazowe pobranie bezpłatnej aplikacji firma zasadzi jedno drzewo!

BANER MOBILEB1
Reklama

W Finlandii zmierzono, że jedno drzewo może pochłonąć ok. 6-7 kg dwutlenku węgla rocznie. To zdecydowanie mniej niż emitujemy – według bazy danych EDGAR (z ang. Emissions Database for Global Atmospheric Research) statystyczny Polak codziennie przyczynia się do emisji 24 kg dwutlenku węgla do atmosfery. Jedno jest zatem pewne – aby poradzić sobie z zanieczyszczeniem powietrza musimy sadzić naprawdę dużo drzew. Teraz możemy zrobić to, nie wychodząc z domu – wystarczy jedno kliknięcie.

Jedno kliknięcie – jedno drzewo

Fortum we współpracy z Fundacją Dotlenieni zaprasza mieszkańców Wrocławia do akcji wirtualnego sadzenia drzew – za każde pobranie lub aktualizację bezpłatnej aplikacji „Moje Fortum”, organizatorzy posadzą w okolicy Wrocławia jedno drzewo.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– W Fortum wszystkie nasze działania mają wspólny mianownik, tj. dążenie do czystszego świata. We Wrocławiu, gdzie jesteśmy właścicielem sieci ciepłowniczej realizujemy tę wizję, podłączając do sieci jak najwięcej budynków. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza, bo ograniczamy tzw. niską emisję – jedną z głównych przyczyn powstawania smogu. Chcemy wzmocnić nasze działania na rzecz czystego powietrza we Wrocławiu, dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z Fundacją Dotlenieni i włączyć do walki ze smogiem jeszcze jedną, bardzo naturalną broń – drzewa. – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Nawet 5000 sadzonek

Wspólnie z mieszkańcami organizatorzy chcą zasadzić aż 5000 sadzonek – tak, aby powstał las. Drzew w mieście nigdy nie jest za wiele – dzięki nim nie tylko oddychamy czystszym powietrzem, ale po prostu lepiej się czujemy.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

– Zielone środowisko pozytywnie wpływa na samopoczucie – z jednej strony działa uspokajająco, a z drugiej mobilizuje do działania. Gdy oddychamy wysokiej jakości powietrzem, nasza produktywność może zwiększyć się od 10 do nawet 20%! – dodaje Marek Kołkowski z Dotlenionych.

Jak wziąć udział w akcji?

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Moje Fortum” – jest dostępna dla wszystkich, nie trzeba być klientem Fortum. Natomiast jeśli korzystamy już z usług Fortum i pobraliśmy aplikację wcześniej, wystarczy ją zaktualizować. Każde pobranie lub aktualizacja aplikacji, to jedno posadzone w okolicy Wrocławia drzewo. Do udziału w akcji można zaprosić także rodzinę i znajomych spoza Wrocławia – każdy może posadzić wirtualne drzewo.

O firmie

Fortum to europejski lider w obszarze czystej energii, który prowadzi działalność w ponad 40 krajach. Dostarcza klientom energię elektryczną, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Wraz ze spółką zależną Uniper, jest w Europie trzecim największym producentem energii elektrycznej wolnej od CO2. Akcje Fortum notowane są na giełdzie Nasdaq w Helsinkach, a akcje Uniper na giełdzie we Frankfurcie. www.fortum.pl   

Aktualizacje na temat liczby posadzonych drzew 

Link do pobrania bezpłatnej aplikacji (iOS)

Link do pobrania bezpłatnej aplikacji (Android)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.