Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Koronawirus. Zwolniła produkcja łopat wiatrowych

Koronawirus. Zwolniła produkcja łopat wiatrowych

Na razie epidemia koronawirusa nie wpłynęła na zatrzymanie produkcji w większości europejskich fabryk wytwarzających komponenty największych turbin wiatrowych. Z problemami borykają się jednak fabryki, w których wytwarzane są łopaty wiatrowe. Jak informuje WindEurope, wstrzymanie produkcji ma być chwilowe.

B1
Reklama

Pod koniec ubiegłego tygodnia stowarzyszenie branży wiatrowej WindEurope zapewniło, że europejscy producenci części do elektrowni wiatrowych w większości pracują zgodnie z planem. Według sporządzonego raportu część fabryk z tego sektora wstrzymało produkcję jedynie chwilowo, by móc wdrożyć procedury zwiększające bezpieczeństwo.

WindEurope wylicza, że z powodu epidemii koronawirusa na całym kontynencie zamknięto dotąd siedem zakładów produkujących komponenty turbin wiatrowych. Wszystkie z zamkniętych zakładów znajdują się w Hiszpanii i we Włoszech. Dwie ze swoich fabryk na terenie Hiszpanii musiał zamknąć  LM Wind Power, który produkuje łopaty wiatrowe do turbin General Electric, i w którym mają powstawać m.in. największe na świecie łopaty do turbin GE o rekordowej, jednostkowej mocy 12 MW. Z kolei Siemens Gamesa wstrzymał pracę zakładu w Hiszpanii po tym, jak u jednego z pracowników stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wcześniej zamknął także swoje centrum testowe mieszczące się w Madrycie.

Reklama

Stowarzyszenie WindEurope podkreśla także, że sektor wiatrowy w ubiegłym miesiącu odczuł również ograniczenie produkcji chińskich fabryk. Obecnie produkcja komponentów wiatraków w fabrykach Państwa Środka ma już wracać do norm sprzed epidemii.

Źródło: gramwzielone.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.