LPP rezygnuje z plastiku w opakowaniach wysyłkowych

Polski producent i dystrybutor odzieży firma LPP ogłosiła, że całkowicie zrezygnuje z plastiku używanego w opakowaniach przesyłek odzieży zakupionej w sklepach internetowych Reserved i Mohito. Z przesyłek całkowicie zniknie foliopak, a wnętrze będzie wypełniane papierem makulaturowym. 

Jesienią ubiegłego roku gdańska firma LPP ogłosiła wprowadzenie strategii zrównoważonego rozwoju pod hasłem For People For Our Planet. Jednym z jej założeń jest minimalizacja zużycia plastiku m.in. poprzez eliminację plastikowych opakowań niepodlegających obiegowi zamkniętemu. W związku z tym firma wprowadziła zmiany w obrębie pakowania produktów wysyłkowych.

Z przesyłek wyeliminowane zostaną opakowania zewnętrzne, czyli tzw. foliopaki. Z ich wnętrza znikło także plastikowe wypełnienie: folia bąbelkowa i poduszki powietrzne. Folię zastąpił papier karbowany, a poduszki arkusze papieru makulaturowego, które złożone są w formę przypominające harmonijkę.

Prowadzone działania pokazały nam, że jesteśmy w stanie nasze rozwiązania przeprojektować tak, aby opakowania zachowały swoje dotychczasowe funkcje bez konieczności dodatkowego zabezpieczania ich zewnętrzną warstwą folii. Nasze kartony wyposażyliśmy więc w podwójny system zamknięcia, zachowując w ten sposób możliwość otwarcia, a także ponownego zamknięcia opakowania w przypadku potrzeby wykonania zwrotu przez klienta. Jednocześnie całkowicie wyeliminowaliśmy w ten sposób foliopak, zarówno z przesyłek internetowych dla Reserved, jak i Mohito mówi Sylwester Dmytriwski, E-commerce Fulfillment General Manager w LPP.

Według zapowiedzi, jeszcze w tym roku 100 proc. folii do wysyłki zamówień online marek House, Cropp i Sinsay będzie pochodzić z recyklingu. LPP spodziewa się, że dzięki tym krokom w tym roku uda się wyeliminować 260-270 ton folii plastikowej.

źródła: businnessinsider.com.pl