Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

“Moja Woda” – 6 tys. wniosków w 10 dni

Zasoby wodne

“Moja Woda” – 6 tys. wniosków w 10 dni

Od 1 lipca do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska napłynęło ponad 6 tysięcy wniosków o dotację na instalację domowej retencji “Moja Woda”. Po wsparcie najczęściej zgłaszano się w Katowicach, Krakowie i Warszawie.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Co to jest “Moja Woda” ?

W reakcji na suszę, która wyjątkowo uderzyła Polskę w tym roku, przygotowano program dofinansowania małej retencji, czyli instalacji, które zatrzymują wodę opadową. Beneficjentami mogą zostać właściciele domów jednorodzinnych. Dotacja sięga do 5 tysięcy złotych, ale ma pokrywać maksymalnie 80 procent kosztów inwestycyjnych, które poniesiono po 1 czerwca. Budżet programu wynosi 100 mln złotych. 

Program rozpisano na lata 2020 – 2024. Umowy będą podpisywane do 30 czerwca 2024, a wypłacanie wsparcia potrwa najpóźniej do 31 grudnia 2024 roku. 

Ponad 6 tysięcy wniosków do programu “Moja Woda”

W ciągu 10 dni od uruchomienia programu, do WFOŚiGW trafiło ponad 6 tysięcy wniosków. Najwięcej w Katowicach, Krakowie i Warszawie. 

– Od startu naboru wniosków, czyli od 1 lipca, do tej pory złożono ponad 6 tys. wniosków o dofinansowanie instalacji przydomowej retencji na łączną kwotę 27 milionów złotych. Tak duże zainteresowanie Polaków programem „Moja woda” to dowód na to, że dostrzegają oni korzyści, jakie niesie za sobą magazynowanie deszczówki – komentuje minister klimatu, Michał Kurtyka. – Dzięki programowi możliwe będzie sfinansowanie przynajmniej 20 tys. instalacji przydomowej retencji, które pozwolą na zatrzymanie 1 mln metrów sześciennych wody opadowej rocznie na prywatnych działkach.

Źródło: gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.