Największa wypożyczalnia samochodów elektrycznych innogy go! znika z mapy Polski

innogy go!, jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych samochodów na minuty, kończy działalność w połowie marca. Jednak firma nadal będzie angażować się w rozwój elektromobilności, m.in. współpracując z Traficar. 

500 samochodów elektrycznych

Wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych aut innogy go! rozpoczęła działalność w kwietniu 2019 roku. Usługa została uruchomiona na terenie Warszawy, a kierowcy mieli do dyspozycji 500 samochodów BMW i3. 

Podczas całego okresu funkcjonowania, użytkownicy przejechali elektrycznymi pojazdami ponad 7 mln kilometrów. Pozwoliło to na ograniczenie emisji dwutlenku węgla o prawie 1000 ton. W usłudze zarejestrowało się ponad 100 tys. osób. 

Pandemia negatywnie wpłynęła na branżę motoryzacyjną

innogy go! od początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców stolicy – wielu z nich po raz pierwszy mogło przekonać się, jak wygląda jazda autem z napędem elektrycznym. 

Badania pokazują, że mimo pandemii i mniejszej liczby aktywnych użytkowników, znajomość marki innogy go! wzrasta z miesiąca na miesiąc. Tym samym rośnie również świadomość alternatywnych, zeroemisyjnych sposobów podróżowania. 

Niestety na przełomie ostatnich miesięcy rynek motoryzacyjny i flotowy w naszym kraju wyraźnie odczuł skutki pandemii koronawirusa. Wyniki w branży wynajmu aut w ostatnich trzech kwartałach znacząco spadły ze względu na ograniczone możliwości i potrzeby przemieszczania się. Uniemożliwiło to dalszy rozwój naszego innowacyjnego projektu i realizację założeń, dlatego też podjęliśmy decyzję o jego zakończeniu – skomentował Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility z innogy Polska. 

innogy go! nie przestaje angażować się w rozwój elektromobilności

Liczba dostępnych samochodów w aplikacji innogy go! będzie stopniowo malała do końca marca. Jednak zarejestrowani użytkownicy innogy go! będą mogli logować się do aplikacji do czerwca br. 

innogy go! zamierza dalej angażować się w rozwój zeroemisyjnego transportu. W tym celu podpisało z firmą Traficar list intencyjny o wzajemnym partnerstwie na rynku elektrycznej mobilności współdzielonej. innogy planuje m.in. udostępnienie  infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych zasilanej zieloną energią, podzielenie się operacyjnym know-how związanym z dwuletnią działalnością na rynku oraz możliwość wykorzystania funkcjonalności aplikacji. Traficar będzie rozwijać flotę współdzielonych samochodów elektrycznych w Warszawie.