Fotowoltaika NEWAG i jego rekordowa produkcja energii z fotowoltaiki 30 marca 2020 Fotowoltaika NEWAG i jego rekordowa produkcja energii z fotowoltaiki 30 marca 2020 Przeczytaj także OZE Fałszywe kontrole fotowoltaiki. URE ostrzega prosumentów przed oszustami Urząd Regulacji Energetyki (URE) ponownie wydał ostrzeżenie dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych przed osobami podszywającymi się pod kontrolerów. Oszuści, podając się za pracowników urzędu lub nieistniejących agencji, próbują wyłudzić dane osobowe lub uzyskać nieuprawniony wstęp na teren prywatnych posesji. OZE Fotowoltaika wyprzedziła węgiel, a OZE gaz. Przełom w energetyce USA Mimo działań administracji Donalda Trumpa wspierających sektor paliw kopalnych w miksie energetycznym USA, najnowsze dane pokazują, że OZE po raz pierwszy w historii wyprodukowały więcej energii elektrycznej niż gaz ziemny, a energia słoneczna wyprzedziła węgiel. Zdaniem analityków jest to efekt przede wszystkim czynników ekonomicznych, rosnącego zapotrzebowania na energię oraz rekordowych inwestycji. Polska firma NEWAG S.A, która zajmuje się produkcją i modernizacją pojazdów szynowych, na swoim profilu społecznościowym pochwaliła się rekordową produkcją energii z instalacji fotowoltaicznej, która wyniosła ponad 1 MWh. Łączna moc dotychczas zainstalowanych modułów PV to 300 kW. Reklama NEWAG i jego farma PV NEWAG swoją siedzibę – razem z zakładami produkcyjnymi – ma w Nowym Sączu. Budowa nowej hali produkcyjnej firmy pochłonęła aż 22 mln złotych, a była to jedna z kilku dużych inwestycji modernizujących ich placówkę. Rekordowa produkcja zielonej energii w Niemczech Montaż modułów fotowoltaicznych zaczął się w październiku 2019 roku. Pod koniec lutego dla NEWAG działało już tysiąc paneli. Spółka do czerwca bieżącego roku planuje powiększyć swoją instalację tak, aby jej moc osiągnęła poziom 1 MW. Według ich szacunków taka farma PV może wygenerować energię, która pokryje nawet 1,5-krotność miesięcznego zapotrzebowania całego zakładu na prąd. Koszt inwestycji ma wynieść 3 miliony złotych. Rekordowa produkcja W miniony piątek (27 marca) na swoim profilu na Facebooku spółka pochwaliła się swoją rekordową produkcją dzienną. Dzięki bardzo słonecznej pogodzie w Nowym Sączu ich instalacja wyprodukowała 1,03 MWh. Natomiast przez cały marzec aż 13,07 MWh. Czytaj także: polska firma Newag dostarczyła dwunapędowe zespoły trakcyjne dla pociągów hybrydowych, które mają zapewnić bardziej ekologiczne przejazdy. źródła: facebook.pl, strefainteresow.pl, fot. Canva Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.