Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

NEWAG i jego rekordowa produkcja energii z fotowoltaiki

NEWAG i jego rekordowa produkcja energii z fotowoltaiki

Polska firma NEWAG S.A, która zajmuje się produkcją i modernizacją pojazdów szynowych, na swoim profilu społecznościowym pochwaliła się rekordową produkcją energii z instalacji fotowoltaicznej, która wyniosła ponad 1 MWh. Łączna moc dotychczas zainstalowanych modułów PV to 300 kW.

Reklama

NEWAG i jego farma PV

NEWAG swoją siedzibę – razem z zakładami produkcyjnymi – ma w Nowym Sączu. Budowa nowej hali produkcyjnej firmy pochłonęła aż 22 mln złotych, a była to jedna z kilku dużych inwestycji modernizujących ich placówkę.

Montaż modułów fotowoltaicznych zaczął się w październiku 2019 roku. Pod koniec lutego dla NEWAG działało już tysiąc paneli. Spółka do czerwca bieżącego roku planuje powiększyć swoją instalację tak, aby jej moc osiągnęła poziom 1 MW. Według ich szacunków taka farma PV może wygenerować energię, która pokryje nawet 1,5-krotność miesięcznego zapotrzebowania całego zakładu na prąd. Koszt inwestycji ma wynieść 3 miliony złotych.

Rekordowa produkcja

W miniony piątek (27 marca) na swoim profilu na Facebooku spółka pochwaliła się swoją rekordową produkcją dzienną. Dzięki bardzo słonecznej pogodzie w Nowym Sączu ich instalacja wyprodukowała 1,03 MWh. Natomiast przez cały marzec aż 13,07 MWh.

źródła: facebook.pl, strefainteresow.pl, fot. Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.