Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Problemy Volkswagena ID.3

Problemy Volkswagena ID.3

Jeszcze nie tak dawno słyszeliśmy zapowiedzi, że Volkswagen ID.3 – pierwszy samochód elektryczny oparty na modułach MEB ruszy ze sprzedażą latem. Jak się jednak okazuje, polski konfigurator dla tego modelu, który miał zostać uruchomiony wczoraj, nadal nie jest dostępny, a sam system dla samochodu nie jest ukończony.

Reklama

Nowa data uruchomienia

Jak informuje portal elektrowoz.pl w systemie Volkswagena pojawił się problem wewnętrzny, który wymusił wstrzymanie polskiego konfiguratora. Wkrótce mamy poznać nową datę uruchomienia go. 

Z kolei w Niemczech gazeta “Sueddeutsche Zeitung” dowiedziała się, że pojawiają się problemy z oprogramowaniem dla ID.3 i samochód nie jest w pełni gotowy. Inne doniesienia mówią też, że model w ogóle daleki jest od masowej produkcji. Jednocześnie koncernowi zależy na dotrzymaniu terminów i przekazania pierwszym klientom sprawne samochody latem.

Poprawa parametrów

Elektrowoz.pl ustalił, że problemy w VW zaczęły się, kiedy uznano, że systemy do nowego auta należy ujednolicić i napisać od zera. Możliwe, że stała za tym chęć realnego wpływania na poprawę parametrów samochodu dzięki późniejszym aktualizacjom. Decyzja ta wywołała jednak szereg komplikacji.

źródło: elektrowoz.pl, foto główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.