Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Przegląd wydarzeń tygodnia: OZE i ekologia -16.09. – 22.09.

Przegląd wydarzeń tygodnia: OZE i ekologia -16.09. – 22.09.

Czas na podsumowanie III tygodnia września! Co nowego w branży OZE w Polsce i na świecie? Kto i dlaczego przykuł zainteresowanie szerokiej opinii publicznej? Z pewnością nie bez echa pozostanie Ogólnoświatowy Strajk Klimatyczny #strike4climate. Sprawdźcie, co działo się w tym tygodniu!

Reklama

Ogólnoświatowy Strajk Klimatyczny #strike4climate

Odbył się 20 września w miastach na całym świecie (w Polsce aż w 60) pod hasłem: Nie damy zabrać sobie przyszłości. Więcej o postulatach strajkujących przeczytacie tutaj.


Ekologia i czyste powietrze

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował obniżenie norm dla zanieczyszczenia powietrza – z 300 µg/m3 do 150 µg/m3. W dalszych planach jest kolejna obniżka, z 150 na 80.

Polski Alarm Smogowy w liście do prezesa NFOŚiGW Piotra Woźnego krytykuje roczne rezultaty programu “Czyste Powietrze” i domaga się zmian. Przyjęto 80 tysięcy wniosków. Plan przewiduje ich ponad 200 tysięcy rocznie. Trwają rozmowy nad włączeniem sektora bankowego do programu.

Fundacja Nasza Ziemia wraz z marką Tefal rozpoczyna akcję sprzątania parków narodowych. Czystość odzyskają Kampinoski, Gorczański, Roztoczański i Wigierski Park Narodowy.

Rok 2019 został uznany za jeden z najbardziej katastrofalnych w przeciągu ostatnich dwóch dekad. Ekstremalne zjawiska pogodowe zmusiły 7 mln ludzi do migracji.

Francja skrupulatnie stosuje system ostrzegania i reagowania na potencjale zagrożenia związane ze skokami temperatury. Dzięki temu, tego lata, uniknięto co najmniej kilku tysięcy zgonów.

Branża OZE

Ogniwo fotowoltaiczne zbudowane z warstwy CIGS i perowskitowej osiągnęło rekordową sprawność  – 23,26%. Badania dążą do zbudowania ogniwa słonecznego z większą wydajnością i niższymi stratami wynikających z krótkiej sprawności tego minerału.

Agencja Rynku Energii podała, że w ciągu roku produkcja energii ze źródeł słonecznych w Polsce wzrosła o 24%. Ilość instalacji fotowoltaicznych w ciągu roku wzrosła o 127%. W porównaniu z lipcem 2018, w tym roku udział energii węglowej spadł o 6%.

Zmiany w rejestrze wytwórców energii z małej instalacji. Znajdą się w nim wszystkie odnawialne źródła energii o zainstalowanej mocy elektrycznej od 50 kW do 500 kW

 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.