1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sony teraz także na drodze. Gigant elektroniki wchodzi na rynek aut elektrycznych

auto sony

Sony teraz także na drodze. Gigant elektroniki wchodzi na rynek aut elektrycznych

Gigant technologiczny Sony wykorzystał swoje doświadczenie w branży elektroniki i stworzył wyjątkowe modele elektrycznych samochodów, łączących się nawet z domowymi konsolami PlayStation. Kolejny pojazd z serii VISIONS został zaprezentowany w tym miesiącu na najbardziej wpływowych targach technologicznych CES 2022. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Nie tylko Tesla i Mercedes

Zrównoważony rozwój przyciąga coraz więcej globalnych firm. W rozwój energetyki słonecznej inwestują takie firmy jak chociażby Huawei i LG, które proponują klientom ogniwa fotowoltaiczne czy inwertery. 

Transformacja firm elektronicznych idzie też w kierunku elektromobilności. Marki takie jak Huawei i Xiaomi pracują od jakiegoś czasu nad niskoemisyjnymi pojazdami elektrycznymi. W październiku 2021 roku grupa technologiczna Foxconn, dostarczająca produkty dla Apple i Sony, zaprezentowała trzy prototypy pojazdów elektrycznych. Wśród tych firm, jest także japoński producent Sony, który do tej pory dostarczał do aut systemy audio i inne komponenty.

Sony na drodze

Sony Group zadebiutowało najnowszą linią elektrycznych samochodów. Wśród nich znajduje się elektryczny samochód koncepcyjny SUV Vision-S 02, w którym postawiono na zaawansowaną technologię.

Według firmy prototypowy SUV jest odpowiedni dla każdego, bo potrafi dopasować się do indywidualnych potrzeb i stylu życia. W tym pojeździe pomieści się 7 osób, co czyni SUVA podobnym do modelu Y Tesli. 

qA7CCCJylDFYzAww73ttN7JbQ0G9FiiI wgt2N4RfYxsWziF 3m0ARDSyRygbNlU2I7FLgWJecD2UQpaFtKejIa9sa2bd6VvaJCvemBwMzOsTOkU0dOd u1DuUWd8LIefNFJNhR7
Wnętrza auta, fot Sony

Vision-S 02 posiada napęd na 4 koła dzięki konfiguracji z dwoma silnikami. Posiada 536 koni mechanicznych, a maksymalna prędkość wynosi ponad 180 km/h. Moc auta wynosi 200kW x 2 (przód i tył).

2ZjucQGh42iY1CSNJlMjJrgja5vL6GnTKUlB1UFj2XFCtoap5Qa1r6eelQ S722im MrMQbp YR3aJ8XIx9c Rc7acXpDEC1fU9t JiZpmoT3lG8Jh1jSAzdXM8e4BGSTHIecK4
Luksus i technologia, fot. Sony

Oprócz tego SUV jest wyposażony w łączność sieciową 5G, czujniki zapewniające widoczność wokół samochodu w zakresie 360° oraz głośniki zamontowane w fotelach. Na desce rozdzielczej znalazł się panoramiczny ekran o wysokiej rozdzielczości. Pasażerowie z tyłu też mają możliwość oglądania lub grania dzięki zamontowanym ekranom. Mogą też łączyć się zdalnie z konsolą PlayStation z domu.

Inne wizje

Japońska korporacja zaprezentowała prototypowy pojazd elektryczny na targach CES 2022. Targi elektroniki CES są co roku organizowane przez stowarzyszenie Consumer Technology Association, i odbywają się w styczniu w Las Vegas. Podczas targów prezentowane są najbardziej innowacyjne technologie na świecie. W tym roku do ciekawych projektów można zaliczyć BMW, zmieniające kolor karoserii, czy pilota ładowanego Wi-fi. 

Sony zadebiutowało w branży EV na targach CES 2020 swoim pierwszym prototypowym pojazdem elektrycznym Vision-S 01. Już wtedy w Europie rozpoczęły się testy sedana.

Według Międzynarodowej Agencji Energii sprzedaż samochodów elektrycznych na całym świecie wzrosła do 10,2 mln w ciągu 10 lat. Tylko w ubiegłym roku sprzedano 6,4 mln samochodów elektrycznych. W Polsce także wzrasta popularność branży EV.

źródło i fot.: sonny.com, livekindly.com, ces.tech, ips4.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.