W Warszawie powstał mural oczyszczający powietrze

W Warszawie powstał mural oczyszczający powietrze

Mural oczyszczający powietrze powstał na jednym z budynków przy ul. Jaworzyńskiej w Warszawie. To część projektu firmy Converse, która tworzy ekologiczne murale w kilku miastach na świecie. 

Mural działa jak 720 drzew

Mural zlokalizowany jest tuż obok jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Warszawie. Zdaniem twórców, ma pochłaniać tyle zanieczyszczeń, ile jest w stanie zaabsorbować aż 720 drzew. Cały obraz stworzono z wykorzystaniem specjalnych farb fotokatalitycznych. Imitują one naturalne procesy, pochłaniając zanieczyszczenia z powietrza.

Wizja miasta przyszłości

Mural powstał we współpracy z dwoma artystami, którzy prezentują w swojej twórczości zupełnie odrębne style. Dawid Ryski i Maciej Polak stworzyli ilustrację, która niesie pozytywny przekaz. Pokazuje ona, jak można połączyć dwa z pozoru różne światy. Projekt przedstawia wizje miasta przyszłości, w którym artyści chcieliby żyć.

Współpraca dla lepszego jutra

Całej akcji organizowanej przez markę Converse przyświeca hasło „Create Together For Tomorrow” -współpraca dla lepszego jutra. Murale pojawią się w 14 miastach na całym świecie. Oprócz Warszawy, w akcji bierze udział także m.in. Sydney, Belgrad, Lima, Johannesburg i Bangkok. Łącznie, wszystkie obrazy mają stanowić odpowiednik aż trzech tysięcy drzew!

Źródło: whitemad.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.