Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Dwa najbliższe lata są kluczowe dla obniżenia emisji w UE

co2

Dwa najbliższe lata są kluczowe dla obniżenia emisji w UE

Kraje UE mają dwa lata na podjęcie działań w kierunku obniżenia emisji. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 r.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Przyszłość klimatyczna

Według Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu, państwa członkowskie UE muszą przyspieszyć działania na rzecz klimatu. Timmermans ostrzega, że jeżeli w tym i następnym roku poszczególne kraje nie zmobilizują się na rzecz polityki środowiskowej, założone cele będą trudne do zrealizowania. 

Przyspieszenie

Wiceprzewodniczący KE zabrał głos 1 czerwca, podczas Konferencji TenneT European Energy. Spotkanie koncentrowało się wokół tematu unijnej energetyki, a przede wszystkim obniżenia emisji CO2. Timmermans przyznal, że ludzkość nie ma już czasu do stracenia, a katastrofa klimatyczna już dzieje się na naszych oczach. 

Każda okazja, którą przegapimy w tym i przyszłym roku, utrudni nam realizację założonych celów. Nie mamy czasu do stracenia. Nigdy wcześniej w historii ludzkości nie było to bardziej zasadne stwierdzenie – mówił.

Wiele branż światowej gospodarki stoi przed ogromnym wyzwaniem, aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. W związku z tym Komisja Europejska w połowie lipca ma przedstawić dodatkowe szczegóły polityki klimatycznej, w tym możliwości finansowania transformacji. Dużą rolę mają odegrać finanse pochodzące z handlu emisjami. Europejskie emisje mają zostać obniżone przez poprawę efektywności energetycznej budynków, wykorzystanie energii odnawialnej, użycie biopaliw, czy wykorzystanie pojazdów elektrycznych.

Porozumienie

W kwietniu tego roku UE przyjęła ambitne cele, aby powstrzymać zmiany klimatu. Państwa członkowskie i Parlament Europejski uzgodniły wspólnie, że należy znacznie zredukować emisje CO2 z 40 do 55 proc. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans określił kwietniowe porozumienie jako moment przełomowy dla Unii, a zarazem wyraźny i mobilizujący sygnał dla świata, aby podążyły tym śladem.

źródło: rechargenews.com, tenneteuropeanenergyevent.eu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.