Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Dwa najbliższe lata są kluczowe dla obniżenia emisji w UE

Dwa najbliższe lata są kluczowe dla obniżenia emisji w UE

Kraje UE mają dwa lata na podjęcie działań w kierunku obniżenia emisji. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 r.

B1
Reklama

Przyszłość klimatyczna

Według Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu, państwa członkowskie UE muszą przyspieszyć działania na rzecz klimatu. Timmermans ostrzega, że jeżeli w tym i następnym roku poszczególne kraje nie zmobilizują się na rzecz polityki środowiskowej, założone cele będą trudne do zrealizowania. 

Przyspieszenie

Wiceprzewodniczący KE zabrał głos 1 czerwca, podczas Konferencji TenneT European Energy. Spotkanie koncentrowało się wokół tematu unijnej energetyki, a przede wszystkim obniżenia emisji CO2. Timmermans przyznal, że ludzkość nie ma już czasu do stracenia, a katastrofa klimatyczna już dzieje się na naszych oczach. 

Reklama

Każda okazja, którą przegapimy w tym i przyszłym roku, utrudni nam realizację założonych celów. Nie mamy czasu do stracenia. Nigdy wcześniej w historii ludzkości nie było to bardziej zasadne stwierdzenie – mówił.

Wiele branż światowej gospodarki stoi przed ogromnym wyzwaniem, aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. W związku z tym Komisja Europejska w połowie lipca ma przedstawić dodatkowe szczegóły polityki klimatycznej, w tym możliwości finansowania transformacji. Dużą rolę mają odegrać finanse pochodzące z handlu emisjami. Europejskie emisje mają zostać obniżone przez poprawę efektywności energetycznej budynków, wykorzystanie energii odnawialnej, użycie biopaliw, czy wykorzystanie pojazdów elektrycznych.

Porozumienie

W kwietniu tego roku UE przyjęła ambitne cele, aby powstrzymać zmiany klimatu. Państwa członkowskie i Parlament Europejski uzgodniły wspólnie, że należy znacznie zredukować emisje CO2 z 40 do 55 proc. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans określił kwietniowe porozumienie jako moment przełomowy dla Unii, a zarazem wyraźny i mobilizujący sygnał dla świata, aby podążyły tym śladem.

źródło: rechargenews.com, tenneteuropeanenergyevent.eu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.