Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #15

Ekowydarzenia #15

Spragniony wiedzy? Szukasz inspiracji? Poniżej znajdziesz zestawienie ciekawych wydarzeń, które odbędą się w tym tygodniu. Webinary, konferencje i spotkania z ekspertami. Każdy znajdzie coś dla siebie.  

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

15 marca, godz. 17:30

W dzikości jest przetrwanie świata – rozmowa z drem hab. Łukaszem Łuczajem

SXWVFaHs84Zy6rGBrUU7r56qDEsjHaav7qtECJA2q

66. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, podczas którego będziemy rozmawiać z drem hab. Łukaszem Łuczajem – profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego, etnobotanikiem, ekologiem roślin i popularyzatorem dzikich ogrodów. Rozmowę poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Ryszard Kulik Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

Organizator: Klub Myśli Ekologicznej i Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydarzenie: klik

Transmisja: klik

15 marca, godz. 13:00     

Uruchomienie ogólnopolskiej Deklaracji źródeł ciepła i spalania – konferencja

Transmisja konferencji dotyczącej uruchomienia ogólnopolskiej deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach. W wydarzeniu wezmą udział: Witold Kozłowski – marszałek województwa małopolskiego, Tomasz Urynowicz – wicemarszałek województwa małopolskiego, Dorota Cabańska – p.o. głównego inspektora nadzoru budowlanego oraz Norbert Rzepisko – burmistrz miasta i gminy Skawina.

Organizator: EkoMałopolska TV i EkoMałopolska

Wydarzenie: klik

16 marca, godz. 11  

Agrofotowoltaika. Nowy kierunek dla PV w Polsce

Podczas webinarium eksperci odpowiedzą na pytania: czym jest Agro-PV i jakie są perspektywy na jej rozwój w Polsce; czy fotowoltaika i rolnictwo muszą wzajemnie się wykluczać w zagospodarowaniu gruntów? Uczestnicy poznają dobre praktyki i możliwości proekologicznego zagospodarowania terenów przy farmach słonecznych.

Wydarzenie płatne

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki

Wydarzenie: klik

Rejestracja: klik

18 marca godz. 17:00      

Polityka klimatyczna i zielona energia w Chinach – webinar

GWlxGVRi6jTSDMrNNxH7gqpCZdMqmrStz27Lsaf4qdr2JWZZ3gIlpDac

Spotkanie z prof. Zbigniewem Karaczunem z Katedry Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW i Oskarem Kulikiem, specjalistą ds. polityki klimatyczno-energetycznej w Fundacji WWF Polska. Omówiony zostanie problem zanieczyszczenia środowiska oraz roli Chin w kształtowaniu globalnej polityki klimatycznej. Uczestnicy dowiedzą się, z czego wynikają chińskie przemiany, co je napędza i kształtuje oraz jakie mogą być ich efekty. Eksperci będą rozmawiać również o tym, czy zielone technologie mogą się stać kluczowymi sektorami gospodarki i czy czynniki ekonomiczne oraz światowa rywalizacja technologiczna w obszarze ochrony środowiska mogą wpłynąć pozytywnie na klimat.

Organizator: Uniwersytet SWPS

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

18 marca, godz. 9:00

Ślad węglowy w praktyce – obliczanie śladu węglowego dla organizacji i produktu

x5H9WEMy6NHkK Z2krjX4lBGOy69JRc3W6wHWB09CFVTGPCY47qyY1dvuuXQGPMaN beeWuk6mmxK2quWZl

Kto będzie zobowiązany do wyliczenia śladu węglowego? Czy weryfikacja ŚW poprawi konkurencyjność firmy, usługi lub produktu na rynku? W jaki sposób można się do tego przygotować? Czy weryfikacja ŚW poprawi możliwości firmy w uzyskaniu finansowania? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy kolejnej edycji seminarium online.

Spotkanie poprowadzą: Anna Rozkosz – Polska Rada Śladu węglowego, Ekspert z zakresu innowacji, technologii energetycznych oraz zrównoważonego rozwoju, oraz Ilona Olsztyńska, Product Development Manager, SGS Polska.

Wydarzenie płatne.

Organizator: powermeetings.eu

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

18 marca, godz. 18:00

„Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?” – spotkanie z drem Tomaszem Rożkiem

wG3Gj00ii7nKzm8X1C gRaVdw87v8 hI4j e5Bb41LNF5kWQ9cfRvAM80 ChcM0HNJm9si1zog2vWvMVMOtFMI7ekDlKeS jL9Oz8UUQ4xxJH7Cbd9YFdaaE A3lh3OXjpuzdWYs

„Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?” to tytuł spotkania, które zainauguruje drugą edycję projektu „Przybij piątkę nauce”. O zmianach klimatycznych opowie dr Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce, twórca popularnego portalu oraz kanału na YouTube Nauka. To lubię.

Organizator: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Wydarzenie: klik

18 marca, godz. 18:00

Podmiotowość na talerzu. O czym myślą zwierzęta hodowlane?

Uczestnicy spotkania z prof. UP drem hab. Marcinem Urbaniakiem porozmawiają o zadziwiających umiejętnościach poznawczo-społecznych zwierząt udomowionych, a także przyjrzą się zjawisku tzw. intersekcjonalności, czyli krzyżowania się form i wymiarów dyskryminacji. Nie zabraknie również odpowiedzi na pytanie o możliwość produkcji „czystego” mięsa – pozbawionego cierpienia zwierząt, ale też pozbawionego wysokiego śladu węglowego i wodnego w fazie przygotowań.

Organizator: Wspólnota idei, Zielone Wiadomości i Marcina Urbaniaka

Wydarzenie: klik

Transmisja: klik

19 marca, godz. 08:30 

Niedźwiedź polarny – webinarium

h3oWi7GPgYZGmthuTTF5l1w oWBNrDoAnTSlK66bxgmmNeLbs4WkOiYdgNxWvXtOHD4

Niedźwiedzie polarne, żyjąc w mroźnym klimacie Arktyki, wykształciły wiele przydatnych przystosowań ułatwiających im przetrwanie – podczas spotkania zostaną omówione wybrane z nich. Uczestnicy dowiedzą się również, w jaki sposób niedźwiedzie polarne reagują na ludzi (i jak ludzie reagują na niedźwiedzie). Prowadząca: Dagmara Bożek – uczestniczka dwóch polskich wypraw polarnych: do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund (Spitsbergen) i Polskiej Stacji Antarktycznej „Arctowski” (Wyspa Króla Jerzego).

 Organizator: EduArctic2

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.