Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Świadomość ekologiczna Europejczyków. Na jakie jedzenie mamy pieniądze?

Świadomość ekologiczna Europejczyków. Na jakie jedzenie mamy pieniądze?

Ekologia, choć skupia się na wielu zjawiskach środowiskowych, to w dużej mierze dotyczy życiodajnej kwestii żywienia. Nie tylko młode pokolenia chcą, aby ich jedzenie było produkowane bez negatywnego wpływu na środowisko. Wielu konsumentów dostrzegło potencjał zrównoważonego oraz roślinnego pożywienia i wprowadzili je do swojego menu.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Mamy pieniądze na jedzenie lepszej jakości

Świadomość ekologiczna wzrasta, a konsumenci nie chcą oszczędzać na zdrowym i dobrej jakości jedzeniu. Międzynarodowa firma Bain & Company potwierdza, że klienci mogą zaakceptować wzrost ceny o około 5-10% w zamian za zakup ekologicznego i pozytywnego dla środowiska jedzenia. 

Badania przeprowadzone przez Bain & Company dowiodły, że to młodzi konsumenci biorą odpowiedzialność za swoje wybory zakupowe. ¾ wszystkich klientów zapytanych przez firmę chce kieruje się świadomością ekologiczną. Chcą, aby przedsiębiorstwa nie oddziaływały negatywnie na środowisko i zwraca na to uwagę podczas codziennych zakupów.

To bardzo ważna informacja dla producentów żywności i innych dóbr konsumpcyjnych. Oznacza, że klienci są w stanie zapłacić więcej za produkty, które spełniają ich wymagania środowiskowe, choć zazwyczaj nie więcej niż 5-10% – powiedział Jakub Ronduda, Starszy Menedżer Bain & Company.

Równowaga na każdym etapie

Producenci zawsze starają się sprostać oczekiwaniom klientów. Dynamicznie zmieniający się rynek gastronomiczno-spożywczy bierze dziś pod uwagę nie tylko smak, jakość i pochodzenie produktów. Dużą wagę przywiązuje się do ekologicznych praktyk podczas produkcji, dostaw i pakowania produktów. Niska cena nie jest gwarancją przestrzegania zrównoważonych kroków, dlatego wolimy zapłacić więcej, aby mieć pewność, że produkty, które jemy, nie szkodzą środowisku oraz rolnikom i pracownikom.

Uważajmy jednak na greenwashing, którego skala wzrasta równolegle do pozytywnych inicjatyw środowiskowych. Więcej o tym zjawisku przeczytasz w artykule: 

źródło: mat. prasowe, bain.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.