Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Autonomiczny generator słoneczny, który zrewolucjonizuje dostęp do energii

Autonomiczny generator słoneczny, który zrewolucjonizuje dostęp do energii

Dwie hiszpańskie firmy Solartia i IED łączą siły! Opracowany przez nie autonomiczny generator słoneczny Arca ma pomóc w łagodzeniu ubóstwa energetycznego. System pozwala na dostarczenie energii w dowolne miejsce na świecie i jest… bezobsługowy. Co więcej, analizuje zachowania użytkowników, aby poznać potrzeby energetyczne sieci, do której jest podłączony.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Prąd dla potrzebujących

Firmy zaangażowane w projekt specjalizują się w dziedzinie energetyki (Solartia) i elektroniki (IED). Stworzony przez nie system jest solidny i łatwy w utrzymaniu. Integruje panele słoneczne, energoelektronikę, magazynowanie energii i przedpłatę. Arca Lite ma znamionową moc [przyp.red.: wskaźnik określający wartość mocy, przy której urządzenie działa prawidłowo i zgodnie z zaleceniami producenta] zainstalowaną 490 Wp, a Arca Plus 980 Wp. Zakres napięć wynosi odpowiednio 30-50 V i 60-100 V. Generator jest kompaktowy i według producentów może zostać zainstalowany bez udziału wykwalifikowanych osób. I co najważniejsze, pozwala na stałe dostarczanie energii w dowolne miejsce na świecie.

To krok w stronę zmniejszenia ubóstwa energetycznego, którego doświadcza 800 milionów ludzi na całym świecie.

ARCA 2.0 vista A
autonomiczny generator słoneczny Arca, źródło: solartia.com

Co jeszcze wyróżnia urządzenie?

Hermetycznie zamknięta elektronika zapewnia maksymalną trwałość i ochronę przed wilgocią i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Generator może pracować w temperaturach od -15 do 65°C. Algorytm ładowania i rozładowania znajdujących się w urządzeniu akumulatorów LiFePO4 zapobiega przeładowaniu i głębokiemu rozładowaniu systemu. Zapewnia od 3000 do 6000 cykli przy 80% głębokości rozładowania. Dzięki wprowadzeniu chłodzenia pasywnego, nie potrzebuje stosowania np. wentylatorów. System może ocenić stan akumulatora pod kątem pogorszenia jego pojemności magazynowej, a tym samym przeprowadzić konserwację. Producenci udzielają 7-letniej gwarancji.

Skrojony na miarę potrzeb

System jest w stanie modelować wzorce użytkowania użytkowników, aby poznać potrzeby energetyczne sieci, do której jest podłączony.

– Arca to nie tylko generator z pamięcią masową, ale także system informacyjny, ponieważ został zaprojektowany do komunikacji z użytkownikiem końcowym i monitorowania ludzkich zachowań, aspektów, które wydają się nam kluczowe w tych niepołączonych ze sobą obszarachpowiedział dyrektor generalny IED, Iñigo. Ayerra.

W październiku 2021 roku ARCA została zaprezentowana w Kolumbii.

Źródło: pv-magazine.com, selektapr.com

Fot. solartia.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.