Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nauka o Klimacie ogłosiła Ekologiczne Bzdury Roku. Kto otrzymał zaszczytny tytuł w 2020?

Nauka o Klimacie ogłosiła Ekologiczne Bzdury Roku. Kto otrzymał zaszczytny tytuł w 2020?

Co roku portal Nauka o Klimacie nagradza najbardziej absurdalne wypowiedzi na temat globalnego ocieplenia, gazów cieplarnianych i innych zagadnień związanych ze zmianami klimatu. Także w 2020 nie zabrakło wybitnych wypowiedzi przeczących badaniom naukowym. Sprawdźmy, kto znalazł się w „zaszczytnym” gronie laureatów.

B1
Reklama

Miejsce pierwsze

Kiedy za twoją antyekologiczną działalność pozywa cię Greenpeace Polska, musisz wyciągnąć z szafy największe działa. I zatrudnić ekspertów, którzy na twoje zlecenie będą potwierdzać wygodne dla ciebie tezy. I tak właśnie uczynili „spece” zatrudnieni przez PGE Górnictwo Przemysłowe i Energetyka Konwencjonalna.

(..) lansowana w Raporcie IPCC teza dotycząca negatywnego wpływu antropogennego CO2 na klimat, jest szeroko krytykowana przez naukowców na całym świecie.

Reklama

Eksperci PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

Miejsce drugie

Nauka o Klimacie postanowiła wyróżnić również byłego Ministra Środowiska Michała Wosia. Na konferencji Europejski Zielony Ład a Interes Polski postanowił on zanegować, że wpływ na emisję dwutlenku węgla mają ludzie.

Są różne teorie naukowe co do wpływu dwutlenku węgla – to że jest on na świecie i w jaki sposób wpływa na zmiany klimatu, to większość naukowców się zgadza; czy głównie czynniki antropogeniczne pochodzące od człowieka – niektórzy stawiają znak zapytania.

Michał Woś

Miejsce trzecie

Nawet sędziom Sądu Najwyższego zdarza się niemądra wypowiedź. Na przykład o tym, jaki wpływ ma dwutlenek węgla na efekt cieplarniany. Absolutnie nie mając o tym pojęcia. Takimi słowami zasłynął sędzia Krzysztof Staryk i zasłużył tym na najniższe miejsce na podium.

Każdy (…) powinien się zastanowić, jakim sposobem taka mikroskopijna ilość dwutlenku węgla w ziemskiej atmosferze – 0,04%, może wpływać na zmianę klimatu.

Krzysztof Staryk

Więcej wyróżnionych, uzasadnień decyzji i wyjaśnień, dlaczego laureaci zasłużył na nagrodę, znajdziecie na stronie Nauka o Klimacie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.