Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Walentynki w stylu zero waste

walentynki zero waste

Walentynki w stylu zero waste

Dzisiaj Walentynki – zwyczaj mający swe korzenie w średniowieczu, a być może nawet w starożytności. Jeśli starasz się żyć w duchu zero waste, na pewno zastanawiasz się, jak uczynić święto zakochanych nieco bardziej ekologicznym. Niezależnie, czy spędzasz ten dzień z ukochaną osobą, przyjaciółką, przyjacielem czy sam ze sobą, mamy kilka pomysłów!

BANER MOBILEB1
Reklama

Wegańska kolacja

Jeżeli nie jesteś weganinem, Walentynki mogą być dobrą okazją, aby spróbować potrawy roślinnej. Podrzucamy najprostszy przepis na wegańską sałatkę, której składniki znajdziesz niemal w każdym sklepie. Zachęcamy także do kreatywności i przygotowania dania ze wszystkiego.

Sałatka z rukoli i granatów

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Prosta sałatka, której przygotowanie zajmie ci 10 minut. Wystarczy, że pokroisz gruszkę i granat i zmieszasz je z rukolą i kawałkami migdałów. Całość możesz posypać parmezanem lub kawałkami wegańskiego sera.

Możesz również skorzystać z tych wegańskich przepisów

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Atmosfera

Niezależnie od tego, czy spędzasz dzisiejszy wieczór w towarzystwie czy z książką lub Netflixem, warto zadbać o atmosferę. W stworzeniu odpowiedniego klimatu pomogą świece, najlepiej naturalne. A może zdecydujesz się na stworzenie własnej, sojowej, o unikalnym zapachu?

W artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Zadbaj o kwiaty

W lokalnej kwiaciarni możesz kupić romantyczne herbaciane róże, eleganckie storczyki lub rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze. Wybór jest szeroki:

  • skrzydłokwiat,
  • rapis wyniosły,
  • bluszcz pospolity,
  • paprotka,
  • dracena obrzeżona,
  • epipremnum złociste,
  • sansewieria,
  • zielistka Sternberga,
  • begonia,
  • aglaonema.

Zapakuj prezent ekologicznie

Czekoladki w opakowaniu w kształcie serduszka, książki czy śmieszne skarpety muszą zostać wręczone w wielkim stylu. Aby wywołać uśmiech na twarzy osoby, którą obdarowujemy prezentem, warto zapakować go w oryginalny, a jednocześnie ekologiczny sposób. 

W poniższym linku znajdziesz 7 pomysłów na opakowania w duchu zero waste.

Jeżeli ciągle nie masz pomysłu na prezent, zajrzyj do naszego Ekoprezentownika. Znajdziesz tam 40 propozycji na wyjątkowe upominki.

Walentynki z samym sobą?

To idealnie! Nawet, jeśli nie jesteś introwertykiem, na pewno zasługujesz na wieczór odpoczynku w samotności. Może zrobisz dla siebie coś miłego, urządzając domowe SPA?

Jeśli lubisz czytać, koniecznie sprawdź jedną z pozycji polecanych przez nas w Ekobiblioteczce

Wolisz oglądać filmy? Mamy kilka propozycji. Miłośników nieco mocniejszego kina zapraszamy tutaj.

Natomiast kontemplatorom piękna natury polecamy film “Życie na naszej planecie”, w którym swoją wiedzą dzieli się przyrodnik David Attenborough.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.