Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najchętniej czytane artykuły w 2020 roku

ekologia

Najchętniej czytane artykuły w 2020 roku

Portal Świat OZE łączy wszystkich tych, którym zależy na losie planety i poszukują rzetelnych, aktualnych informacji na tematy dotyczące odnawialnych źródeł energii, elektromobliności czy ochrony środowiska. 

Reklama

Cieszymy się z rosnącej liczby czytelników. Dostajemy od Was miłe wiadomości, a czasem konstruktywną krytykę, za którą również jesteśmy wdzięczni. 

Oto krótkie zestawienie tekstów, które w tym roku czytaliście najchętniej.

Los zwierząt

Trudno przejść obojętnie wobec krzywd naszych braci najmniejszych. Zarówno naszym jak i Waszym sercem wstrząsnęła historia bezmyślnego okrucieństwa. Pewien młody człowiek postanowił zrobić coś dobrego dla zwierząt i stworzył dla nich azyl. Tymczasem ludzie złej woli zabili wszystkie zwierzęta, które się tam znajdowały.

Groźna choroba żubrów sprawiała im ogromny ból. A czasem nawet doprowadzała do samobójstwa. Telazjoza zagrażała całym stadom, a do dziś nie odkryto na nią lekarstwa.

Wiadomości z Polski i świata

Czeski pomysł przekopu przez ziemie polskie, aby uzyskać dostęp do Bałtyku, wzbudził spore emocje. I słusznie, bo to pomysł bardzo…oryginalny.

Afera związana z budowlą osiedla na terenie Parku Śląskiego to sprawa, której dokładnie się przyjrzeliśmy. Nieścisłości jest sporo. Czy developer powinien tworzyć inwestycje na terenie chronionym?

Jezioro Gopło i inne akweny wodne Pojezierza Gnieźnieńskiego wysychają. Wszystko w wyniku wyniszczającej działalności człowieka. Do jego ratowania wzywają ekolodzy. Póki nie jest za późno.

W samym środku norweskiego miasteczka nagle zapadła się ziemia, zmiatając z powierzchni ziemi domostwa. 

W Finlandii odkryto ogromne złoża litu, które mogą posłużyć do wytwarzania baterii elektrycznych i sprawić, że Europa będzie pod tym względem samowystarczalna. Badacze porównują to odkrycie ze słynną gorączką złota na Alasce.

Wiadomości OZE i elektromobilność

W 2020 roku dzięki dofinansowaniom rządowym i wzroście świadomości społecznej przeżyliśmy prawdziwy boom na OZE, a przede wszystkim na panele słoneczne.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przechować swój pojazd w plecaku powstał japoński e-motorower Poimo. Ekologiczny, nadmuchiwany, wygląda nietypowo. Nie dziwimy się, że ten pomysł tak bardzo przypadł Wam do gustu.

Zdrowe żywienie 

Polska zajmuje 5. miejsce w Europie pod względem faszerowania mięsa antybiotykami. To, co kupujemy w sklepach, może nam zaszkodzić.

Zdrowa dieta już wielu ludziom kojarzy się ze zmniejszeniem ilości spożywanego mięsa. Jeśli masz ochotę na odmianę, oto kilka zamienników tradycyjnego schabowego.

Ekologia

Globalne ocieplenie może wpłynąć nie tylko na rośliny i zwierzęta, ale również na ludzi. Badania wykazują, że topniejące lodowce mogą uwolnić wiele groźnych wirusów i bakterii. Czy grozi nam kolejna epidemia?

Wstrząsające badanie wykazało, że dzieci z polskich miast są bardziej narażone na efekty smogu niż ich rówieśnicy z innych krajów europejskich. Raport nie pozostawiał złudzeń, jak zła jest sytuacja.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.